Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Pinus halepensis Mill.

Order: Pinales Gorozh.

Family: Pinaceae (borovi (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Pinus (bor (Hr), Nikolić, T., 201912707, bor (Hr), Domac, R., 19944, hvoja (Hr), Šulek, B., 18791256, smrek (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Gard. Dict. 8(8) (1768)

Taxon author(s) 1. Philip Miller

Synonyms: Pinus abasiaca Carr., sinonim (s) , Pinus arabica Sieber, sinonim (s)

Common names: alepski bor (Hr), Nikolić, T., 201912707, alepski bor (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, bieli bor (Hr), Šulek, B., 18791256, bijeli bor (Hr), Domac, R., 19944, bili bor (Hr), Visiani, R., 18425573, sosna (Hr), Visiani, R., 18425573

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.