Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Atriplex tatarica L.

Order: Caryophyllales Takht.

Family: Chenopodiaceae (lobode (Hr), Horvatić, S., 19541819, lobodnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Atriplex (pepeljuga (Hr), Nikolić, T., 201912707, pepeljuga (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 1053 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Atriplex diffusa Ten., sinonim (s), Ten., Fl. Napol. 1815. , Atriplex graeca Willd., sinonim (s), Willd., Sp. Pl. 4. 1806. , Atriplex laciniata Schkuhr, nomen illegitimum (n. illeg.), Bot. Handb. 3: 540 (1802) non L. 1753 , Atriplex olivieri Moq., sinonim (s), Moq., Chenop. Monogr. Enum. 1840. , Atriplex tatarica unranked diffusa Hayek, sinonim (s), Repert. Spec. Nov. Regni Veget. Beih. 30: 151. 1924 , Atriplex tornabenei Tineo, inclusive (incl.), Gussone, Fl. Sicul. Syn. 2: 589. 1845 , Atriplex veneta Willd., sinonim (s), Willd., Sp. Pl. 4. 1806.

Common names: tatarska pepeljuga (Hr), Nikolić, T., 201912707, tatarska pepeljuga (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.