Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Avena barbata Link

Order: Poales Small

Family: Poaceae (trave (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Avena (zob (Hr), Nikolić, T., 201912707, zob (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: in Schrader, Jour. für die Bot. 1799 (2): 315 (1800)

Taxon author(s) 1. Johann Heinrich Friedrich Link

Synonyms: Avena almeriensis Gand., sinonim (s), Gand. in Bull. Soc. Bot. France 52. 1905. , Avena hirsuta Moench, sinonim (s), Moench, Suppl. Meth. (Moench). 1802. , Avena hirtula Lag., sinonim (s), Lag., Gen. Sp. Pl. 1816.

Common names: bradata zob (Hr), Nikolić, T., 201912707, bradata zob (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.