Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Avena nuda L.

Order: Poales Small

Family: Poaceae (trave (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Avena (zob (Hr), Nikolić, T., 201912707, zob (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Demonstr. Pl. 3 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Common names: gola zob (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious YES

Images
Search data for this taxon in other sources.