Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Pinus nigra J. F. Arnold ssp. nigra

Order: Pinales Gorozh.

Family: Pinaceae (borovi (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Pinus (bor (Hr), Nikolić, T., 201912707, bor (Hr), Domac, R., 19944, hvoja (Hr), Šulek, B., 18791256, smrek (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Reise Mariazell 8 (1785)

Taxon author(s) 1. Johann Franz Xaver Arnold

Synonyms: Pinus austriaca Höss, sinonim (s), Höss, Anleit. Bäume Sträuche Oesterr. 1830. , Pinus nigricans Host, sinonim (s), Host, Fl. Austriac. 2. 1831.

Common names: bor (Hr), Visiani, R., 18425573, bor crni (Hr), Šulek, B., 18791256, gluhi bor (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.