Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Avena sterilis L.

Order: Poales Small

Family: Poaceae (trave (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Avena (zob (Hr), Nikolić, T., 201912707, zob (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. ed. 2, 118 (1762)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Avena macrocarpa Moench, sinonim (s), Moench, Methodus. 1794. , Avena maroccana Gand., sinonim (s), Gand. in Bull. Soc. Bot. France 55. 1908. , Avena sativa ssp. sterilis (L.) De Wet, sinonim (s), Kulturpflanze 29: 186. 1981 , Avena sterilis ssp. macrocarpa Briq., sinonim (s), Prodr. Fl. Corse 1: 105. 1910

Common names: neplodna zob (Hr), Nikolić, T., 201912707, neplodna zob (Hr), Domac, R., 19944, zelenica (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.