Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Avena strigosa Schreb.

Order: Poales Small

Family: Poaceae (trave (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Avena (zob (Hr), Nikolić, T., 201912707, zob (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Spicil. Fl. Lips. (1771)

Taxon author(s) 1. Johann Christian Daniel von Schreber

Synonyms: Avena nervosa Lam., sinonim (s), Encycl. 1: 201 (1792) , Avena nuda L. s. l. p. p., pro-parte sinonim (pp.), Demonstr. Pl.: 3 (1753) , Avena nuda ssp. strigosa (Schreb.) Mansf., sinonim (s)

Common names: oštrodlakava zob (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.