Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Hrvatski i narodni nazivi, nazivi na drugim jezicima
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Barbarea verna (Mill.) Asch.

Order: Brassicales Bromhead

Family: Brassicaceae (krstašice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Barbarea (barica (Hr), Nikolić, T., 201912707, barica (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, repnica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Fl. Brandenb. 1: 36 (1860)

Taxon author(s) 1. Philip Miller2. Paul Friedrich August Ascherson

Synonyms: Barbarea praecox (Sm.) R. Br., sinonim (s), R. Br. in Aiton, Hortus Kew., ed. 2, 4. 1812. , Campe verna (Mill.) A.Heller, sinonim (s), Muhlenbergia 7: 124. 1912 , Erysimum vernum Mill., bazionim (baz.), Mill., Gard. Dict., ed. 8, 2. 1768.

Common names: ranocvjetna barica (Hr), Nikolić, T., 201912707, barica ranocvjetna (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, early wintercress (En), Elias, T. S.; Dykeman, P. A., 19907747

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.