Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Bellardia trixago (L.) All.

Order: Lamiales Bromhead

Family: Scrophulariaceae (strupnikovice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, zijevalice (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Bellardia (belardija (Hr), Nikolić, T., 201912707, belardija (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Fl. Pedem. 1: 61 (1785)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Carlo Allioni

Synonyms: Bartsia trixago L., sinonim (s), L., Sp. Pl. 2. 1753. , Euphrasia trixago Vis., sinonim (s), Fl. Dalmat. ii. 175. 1847 [10-13 Nov 1847] , Rhinanthus trixago L., sinonim (s) , Rhinanthus versicolor Willd., sinonim (s) , Trixago apula Stev., sinonim (s)

Common names: sredozemna belardija (Hr), Domac, R., 19944, šarena zornica (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.