Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Bergenia crassifolia (L.) R. M. Fritsch

Order: Saxifragales Bercht. et J. Presl

Family: Saxifragaceae (kamenčice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, kameničnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, kamenike (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Bergenia (bergenija (Hr), Nikolić, T., 201912707, bergenija (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Place of publishing: Verh. Zool.-Bot. Ges. Wien 39: 587 (1889)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Reinhard M. Fritsch

Synonyms: Bergenia crassifolia (L.) Fritsch var. cordifolia (Haw.) Boriss., inclusive (incl.), Trudy Botanicheskogo Instituta Akademii Nauk S S S R, Ser. 5, Rastitel'noe syr'e 4: 315. 1956. , Bergenia crassifolia Fritsch, nomen illegitimum (n. illeg.), Verh. Zool.-Bot. Ges. Wien xxxix. (1889) 587. , Saxifraga crassifolia L., bazionim (baz.), Sp. Pl., ed. 1: 401. 1753

Common names: sočnolisna bergenija (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.