Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Biscutella cichoriifolia Loisel.

Order: Brassicales Bromhead

Family: Brassicaceae (krstašice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Biscutella (dvoštitka (Hr), Nikolić, T., 201912707, dvoštitka (Hr), Domac, R., 19944, mahunka (Hr), Horvatić, S., 19541819, mohunik (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Place of publishing: Not. Fl. France: 167. 1810

Taxon author(s) 1. Jean Louis August(e) Loiseleur-Deslongchamps

Synonyms: Biscutella dilatata Vis., sinonim (s), Vis., Stirp. Dalmat. Spec. 1826. , Biscutella hispida DC., sinonim (s), DC. in Ann. Mus. Natl. Hist. Nat. 18. 1811. , Iondraba cichoriifolia (Loisel.) Webb et Berthel., sinonim (s), 3(1): 94. 1836. (Phyto. Canariensis) , Jondraba cichoriifolia (Loisel.) Webb et Berthel., sinonim (s), Hist. Nat. Iles Canaries 3: (2, 1) 14. 1836

Common names: dlakava dvoštitka (Hr), Nikolić, T., 201912707, dlakava dvoštitka (Hr), Domac, R., 19944, mohunik kostriešavi (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.