Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Blysmus compressus (L.) Link

Order: Poales Small

Family: Cyperaceae (šiljevi (Hr), Horvatić, S., 19541819, šiljevice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Blysmus (trešnica (Hr), Nikolić, T., 201912707, trešnica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Hort. Berol. 1: 278 (1827)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Johann Heinrich Friedrich Link

Synonyms: Nomochloa compressa (L.) Beetle, sinonim (s), Amer. J. Bot. 31: 262 (1944) , Schoenus compressus L., bazionim (baz.), L., Sp. Pl. 1753. , Scirpus caricinus Schrad., sinonim (s), Fl. Germ. 1: 132 (1806) , Scirpus caricis Retz., sinonim (s), Fl. Scand. Prodr.: 11 (1779) , Scirpus compressus (L.) Pers., nomen illegitimum (n. illeg.), Pers., Syn. Pl. 1. 1805. , Scirpus distichus Peterm., sinonim (s), Peterm. in Flora 27. 1844. , Scirpus planifolius Grimm, sinonim (s), Nova Acta Phys.-Med. Acad. Caes. Leop.-Carol. Nat. Cur. 3 (App.): 259 (1767)

Common names: stisnuta trešnica (Hr), Nikolić, T., 201912707, stisnuta trešnica (Hr), Domac, R., 19944, navadna vrelka (Sn), Trpin, D.; Vreš, B., 19957404

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.