Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Borago officinalis L.

Order: Boraginales Berchtold et J. Presl

Family: Boraginaceae (oštrolisti (Hr), Horvatić, S., 19541819, porečnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1869142)

Genus: Borago (borač (Hr), Nikolić, T., 201912707, oštrolistac (Hr), Domac, R., 19944, poreč (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Place of publishing: Sp. Pl. 137 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Common names: ljekoviti borač (Hr), Nikolić, T., 201912707, borač (Hr), Ortiz, E. L., 19987751, borago (Hr), Pahlow, M., 19897748, boratka (Hr), Pahlow, M., 19897748, boražina (Hr), Šulek, B., 18791256, boreč (Hr), Pahlow, M., 19897748, buraž (Hr), Šulek, B., 18791256, buraža (Hr), 18471006, buražin (Hr), Šulek, B., 18791256, buražina (Hr), 18471006, jezik volovski (Hr), Šulek, B., 18791256, kosmelj (Hr), Šulek, B., 18791256, kozmelj (Hr), Šulek, B., 18791256, kraska (Hr), 18471006, krastava (Hr), Šulek, B., 18791256, krastavica (Hr), 18471006, ljekoviti oštrolistac (Hr), Domac, R., 19944, poreč (Hr), 18471006, poreč grozdasti (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, zajičac (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.