Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Brachypodium phoenicoides (L.) Roem. et Schult.

Order: Poales Small

Family: Poaceae (trave (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Brachypodium (koštriva (Hr), Nikolić, T., 201912707, goštica (Hr), Horvatić, S., 19541819, kostrika (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Syst. Veg. 2:740 (1817)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Johann Jakob Roemer3. Josef (Joseph) August Schultes

Synonyms: Brachypodium macropodum Hack., sinonim (s), Hack. in Oesterr. Bot. Z. 27. 1877. , Brachypodium mucronatum Willk., sinonim (s), Willk. in Willkomm & Lange, Prod. Fl. Hispan. 1. 1861. , Brachypodium pinnatum Font Quer (non (L.) P. Beauv.), sinonim (s), Iter Marocc. 1930: [in schedis] No. 79. 1932 , Brachypodium pinnatum ssp. phoenicoides (L.) Nyman, sinonim (s), Conspectus florae europaeae : seu Enumeratio methodica plantarum phanerogamarum Europae indigenarum, indicatio distributionis ge , Festuca phoenicoides L., bazionim (baz.), L., Mant. Pl. 1. 1767.

Common names: feniksolika koštriva (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.