Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Brachypodium pinnatum (L.) P. Beauv.

Order: Poales Small

Family: Poaceae (trave (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Brachypodium (koštriva (Hr), Nikolić, T., 201912707, goštica (Hr), Horvatić, S., 19541819, kostrika (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Agrost. 101: 155 (1812)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Ambroise Marie François Joseph,Ambroise Marie François Joseph Palisot de,Ambroise Marie François Joseph Palisot de Beauvois,Beauvois,de Beauvois

Synonyms: Brachypodium abbreviatum Dumort., sinonim (s), Obs. gramin. belg.: 99 (1824) , Brachypodium pinnatum ssp. pinnatum, sinonim (s) , Brachypodium pinnatum var. villosum Spen., sinonim (s), Fl. Friburg. 1: 154 (1825) , Brachypodium strigosum (M. Bieb.) Schult., sinonim (s), Mant. Pl. 2: 404 (1824) , Bromus fragilis Schrank, sinonim (s), Baier. Fl. 1: 370 (1789) , Bromus pinnatus L., bazionim (baz.), Sp. Pl.: 78 (1753) - Typus: Herb. Linn. No. 93.42, LINN (lecto- Schippmann et Jarvis 1988: Taxon 37: 160) , Festuca pinnata (L.) Huds., sinonim (s), Fl. Angl., ed. 2, 1: 48 (1778) , Triticum pinnatum (L.) Moench, sinonim (s), Enum. Pl. Hass. 1: 53 (1777)

Common names: perasta koštriva (Hr), Nikolić, T., 201912707, goštica perasta (Hr), Kvakan, P., 19527738, perasta kostrika (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.