Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Hrvatski i narodni nazivi, nazivi na drugim jezicima
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Lycopodium clavatum L.

Order: Lycopodiales Bercht. et J. Presl

Family: Lycopodiaceae (crvotočine (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Lycopodium (crvotočina (Hr), Nikolić, T., 201912707, crvotočina (Hr), Domac, R., 19944, vilin vinac (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Sp. Pl. 1101 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Lepidotis clavata (L.) P. Beauv., sinonim (s), Mag. Encycl. 9(5): 480 (1804)

Common names: obična crvotočina (Hr), Nikolić, T., 201912707, crvotočina (Hr), Pahlow, M., 19897748, kijačasta crvotočina (Hr), Domac, R., 19944, lisičak (Hr), Pahlow, M., 19897748, lisičjek (Hr), Kušan, F., 19562137, lisičji rep (Hr), Pahlow, M., 19897748, lisičnik (Hr), Šulek, B., 18791256, mah od zemlje (Hr), Šulek, B., 18791256, mahovina zmijina (Hr), Šulek, B., 18791256, mašina od zemlje (Hr), Šulek, B., 18791256, obična crvotočina (Hr), Šugar, I., 19941985, prečica (Hr), Šugar, I., 19941985, preprat divji (Hr), Šulek, B., 18791256, samolja (Hr), Šulek, B., 18791256, zminja mahovina (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.