Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Brachypodium sylvaticum (Huds.) P. Beauv.

Order: Poales Small

Family: Poaceae (trave (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Brachypodium (koštriva (Hr), Nikolić, T., 201912707, goštica (Hr), Horvatić, S., 19541819, kostrika (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Agrost. 101, 155 (1812)

Taxon author(s) 1. William Hudson2. Ambroise Marie François Joseph,Ambroise Marie François Joseph Palisot de,Ambroise Marie François Joseph Palisot de Beauvois,Beauvois,de Beauvois

Synonyms: Brachypodium gracile (Weigel) P. Beauv., sinonim (s), Ess. Agrostogr.: 101, 155, 163, 180 (1812) , Brachypodium pinnatum ssp. gracilis (Weigel) Soó, sinonim (s), Acta Bot. Acad. Sci. Hung. 17: 115 (1972) , Brachypodium pubescens (Peterm.) Mussajev, sinonim (s), Mussajev in Bot. Žurn. 72. 1987. , Brachypodium sylvaticum ssp. pubescens (Peterm.) Tzvelev, sinonim (s), Novosti Sist. Vysš. Rast. 10: 89. 1973 , Brevipodium sylvaticum (Huds.) Á. Löve & D. Löve, sinonim (s), Á. Löve & D. Löve in Bot. Not. 114. 1961. , Bromus gracilis Weigel, sinonim (s), Obs. bot.: 15 (1772) , Bromus sylvaticus (Huds.) Pollich, sinonim (s), Hist. Pl. Palat.: 118 (1776) , Festuca sylvatica Huds., bazionim (baz.), Huds., Fl. Angl. 1762. , Triticum sylvaticum (Huds.) Moench, sinonim (s), Enum. Pl. Hass.: 54 (1777)

Common names: šumska koštriva (Hr), Nikolić, T., 201912707, šumska kostrika (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.