Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Brassica botteri Vis.

Order: Brassicales Bromhead

Family: Brassicaceae (krstašice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Brassica (kupus (Hr), Nikolić, T., 201912707, repa (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, vrzina (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Fl. Dalm. 3: 135 (1852)

Taxon author(s) 1. Roberto de,Roberto Visiani,de Visiani

Synonyms: Brassica sylvestris (L.) Mill. ssp. incana (Ten.) Onno var. botteri (Vis.) Onno, sinonim (s)

Common names: Boterijev kupus (Hr), Nikolić, T., 201912707, Boterijev kupus (Hr), Šilić, Č., 19841013, Palagruški kupus (Hr), Šilić, Č., 19841013, repa ušikasta (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, Botteri-Kohl (De), Šilić, Č., 19841013, Botterijeva ogrščica (Sn), Šilić, Č., 19841013

Status: Endemic YES , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.