Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Brassica cretica Lam. ssp. botrytis (L.) O. Schwarz

Order: Brassicales Bromhead

Family: Brassicaceae (krstašice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Brassica (kupus (Hr), Nikolić, T., 201912707, repa (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, vrzina (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Mitt. Thüring. Bot. Ges. 1: 102 (1949)

Taxon author(s) 1. Jean Baptiste Antoine Pierre de Monnet de,Jean Baptiste Antoine Pierre de Monnet Lamarck,de Lamarck

Synonyms: Brassica cretica var. botrytis (L.) Janch., sinonim (s) , Brassica oleracea ssp. botrytis (L.) Duchesne, sinonim (s)

Common names: cvjetača (Hr), Dubravec, K.; Dubravec, I., 19985811, karfiol (Hr), Hirc, D., 1905663, kavolin (Hr), Šulek, B., 18791256, kupus cvitati (Hr), Šulek, B., 18791256, kupus cvjetni (Hr), Hirc, D., 1905663, rašćika (Hr), Šulek, B., 18791256, rašika (Hr), Hirc, D., 1905663, cauliflower (En), Lemoine, E.; Izrael, F. F., 20027733

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.