Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Brassica oleracea L. var. gongylodes L.

Order: Brassicales Bromhead

Family: Brassicaceae (krstašice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Brassica (kupus (Hr), Nikolić, T., 201912707, repa (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, vrzina (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. pl. 2:667. 1753

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Brassica caulorapa (DC.) Pasquale, sinonim (s), Cat. Ort. Bot. Nap. 17. , Brassica oleracea ssp. caulorapa DC., sinonim (s), 33. 1833. , Brassica oleracea ssp. gongyloides Duchesne, sinonim (s) , Brassica oleracea var. gongylodes L., sinonim (s), Species Plantarum 2: 667. 1753. (1 May 1753) , Brassica rupestris var. gongyloides (L.) Janch., sinonim (s)

Common names: broskvena ripa (Hr), Šulek, B., 18791256, koraba (Hr), Hirc, D., 1905663, korabica (Hr), Dubravec, K.; Dubravec, I., 19985811, kupus repasti (Hr), Šulek, B., 18791256, kupus ripa (Hr), Šulek, B., 18791256, kohlrabi (En), Lemoine, E.; Izrael, F. F., 20027733

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.