Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Brassica napus ssp. rapifera J. Metzg.

Order: Brassicales Bromhead

Family: Brassicaceae (krstašice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Brassica (kupus (Hr), Nikolić, T., 201912707, repa (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, vrzina (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Bull. Appl. Bot. Pl. - Breed. (Leningrad) 33: 233 (1960)

Synonyms: Brassica napus ssp. napobrassica (L.) Schwarz, sinonim (s)

Common names: čepovača (Hr), Šulek, B., 18791256, podzemna koraba (Hr), Dubravec, K.; Dubravec, I., 19985811, repa konjščica (Hr), Šulek, B., 18791256, repa kopanica (Hr), Šulek, B., 18791256, ripa broskvena (Hr), Šulek, B., 18791256, stočna koraba (Hr), Dubravec, K.; Dubravec, I., 19985811, vrzina ripa (Hr), Šulek, B., 18791256, rutabaga (En), Lemoine, E.; Izrael, F. F., 20027733, swede (En), Lemoine, E.; Izrael, F. F., 20027733, Swede turnip (En), Lemoine, E.; Izrael, F. F., 20027733

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.