Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Brassica oleracea L.

Order: Brassicales Bromhead

Family: Brassicaceae (krstašice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Brassica (kupus (Hr), Nikolić, T., 201912707, repa (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, vrzina (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 667 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Brassica officinalis Crantz, sinonim (s) , Brassica oleracea var. oleracea, sinonim (s) , Brassica oleracea var. sylvestris L., sinonim (s), Sp. Pl.: 667 (1753) , Brassica rubra Steud., sinonim (s), Nomencl. Bot. [Steudel], ed. 2. 1: 224. 1840 , Brassica sylvestris (L.) Mill., sinonim (s), Gard. Dict., ed. 8: Brassica no. 4. 1768

Common names: obični kupus (Hr), Nikolić, T., 201912707, brokulica (Hr), Dubravec, K.; Dubravec, I., 19985811, broskva (Hr), Haračić, A., 1894783, kapus (Hr), Šulek, B., 18791256, kavulin (Hr), Dubravec, K.; Dubravec, I., 19985811, kelj (Hr), Šulek, B., 18791256, kupus (Hr), Šulek, B., 18791256, repa čepasta (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, vrtna vrzina (Hr), Domac, R., 19944, broccoli (En), Lemoine, E.; Izrael, F. F., 20027733

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.