Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Brassica oleracea L. ssp. acephala (DC.) O. Schwarz

Order: Brassicales Bromhead

Family: Brassicaceae (krstašice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Brassica (kupus (Hr), Nikolić, T., 201912707, repa (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, vrzina (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Mitt. Thür. Bot. Ges. 1: 102 (1949)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Common names: broskva (Hr), Šulek, B., 18791256, krmni kelj (Hr), Dubravec, K.; Dubravec, I., 19985811, lisnati kelj (Hr), Dubravec, K.; Dubravec, I., 19985811, prokula (Hr), Šulek, B., 18791256, prokulica (Hr), Šulek, B., 18791256, rašćika (Hr), Šulek, B., 18791256, raštan (Hr), Dubravec, K.; Dubravec, I., 19985811, stočni kelj (Hr), Dubravec, K.; Dubravec, I., 19985811, ukret (Hr), Šulek, B., 18791256, vukret (Hr), Šulek, B., 18791256, kale (En), Lemoine, E.; Izrael, F. F., 20027733

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.