Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Brassica oleracea L. ssp. capitata (L.) Duchesne

Order: Brassicales Bromhead

Family: Brassicaceae (krstašice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Brassica (kupus (Hr), Nikolić, T., 201912707, repa (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, vrzina (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Encycl. Méth. Bot. 1: 743 (1783)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Brassica oleracea var. capitata L., sinonim (s), Species Plantarum 2: 667. 1753. (1 May 1753)

Common names: broskva glavatica (Hr), Šulek, B., 18791256, glavato zelje (Hr), Hirc, D., 1905663, kapus (Hr), Haračić, A., 1894783, kupus (Hr), Visiani, R., 18521686, kupus glavati (Hr), Hirc, D., 1905663, zelje (Hr), Šulek, B., 18791256, zelje glavnato (Hr), Šulek, B., 18791256, cabbage (En), Lemoine, E.; Izrael, F. F., 20027733

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.