Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Brassica rapa L.

Order: Brassicales Bromhead

Family: Brassicaceae (krstašice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Brassica (kupus (Hr), Nikolić, T., 201912707, repa (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, vrzina (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 666 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Brassica asperifolia Lam., sinonim (s), Lam. & Poir., Encycl. 1: 746. 1785 , Brassica campestris L., sinonim (s), Sp. Pl.: 666 (1753)

Common names: bijeli kupus (Hr), Nikolić, T., 201912707, bijela repa (Hr), Kušan, F., 19562137, field mustard (Hr), Elias, T. S.; Dykeman, P. A., 19907747, poljska vrzina (Hr), Domac, R., 19944, repa (Hr), Šulek, B., 18791256, repa repica (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, ripa (Hr), Šulek, B., 18791256, rjepa (Hr), Šulek, B., 18791256, vrzina repa (Hr), Kušan, F., 19562137, turnip (En), Lemoine, E.; Izrael, F. F., 20027733

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.