Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Bromus arvensis L.

Order: Poales Small

Family: Poaceae (trave (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Bromus (ovsik (Hr), Nikolić, T., 201912707, ovsik (Hr), Domac, R., 19944, stoklasa (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Place of publishing: Sp. Pl. 77 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Bromus arvensis ssp. hyalinus (Schur) Domin, sinonim (s), Preslia 13-15: 37. 1935 , Bromus erectus var. arvensis (L.) Huds., sinonim (s), Fl. Angl., ed. 2: 50 (1778) , Bromus multiflorus Weigel, sinonim (s), Obs. Bot.: 2 (1772) , Bromus versicolor Pollich, sinonim (s), Hist. Pl. Palat. 1: 109 (1776) , Serrafalcus arvensis (L.) Godr., sinonim (s), Godr., Fl. Lorraine 3. 1844.

Common names: poljski ovsik (Hr), Nikolić, T., 201912707, poljski ovsik (Hr), Domac, R., 19944, stoklasa oranična (Hr), Kvakan, P., 19527738

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.