Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Bromus benekenii (Lange) Trimen

Order: Poales Small

Family: Poaceae (trave (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Bromus (ovsik (Hr), Nikolić, T., 201912707, ovsik (Hr), Domac, R., 19944, stoklasa (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Place of publishing: J. Bot. 10: 333 (1872)

Taxon author(s) 1. Johan Martin Christian Lange2. Henry Trimen

Synonyms: Bromopsis benekenii (Lange) Holub, sinonim (s), Folia Geobot. Phytotax. 8: 167 (1973) , Bromopsis ramosa ssp. benekenii (Lange) Tzvelev, sinonim (s), Fl. Evrop. Casti SSSR 1: 175 (1974) , Bromus asper Beneken, nomen illegitimum (n. illeg.), Bot. Zeitung (Berlin) 3: 725 (1845) non Murray 1770 , Bromus ramosus proles benekenii (Lange) Asch. et Graebn., sinonim (s), Syn. Mitteleur. Fl. 2(1): 576 (1901) , Bromus ramosus ssp. benekenii (Lange) Schinz et R. Keller, sinonim (s), Fl. Schweiz, ed. 4,: 80 (1923) , Festuca aspera Mert. et W. D. J. Koch, sinonim (s), Deutschl. Fl. i. 672. , Schenodorus benekeni Lange, bazionim (baz.), Icon. Fl. Danica. Fasc. 48: 5 (1871)

Common names: Benekenov ovsik (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.