Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Bromus commutatus Schrad.

Order: Poales Small

Family: Poaceae (trave (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Bromus (ovsik (Hr), Nikolić, T., 201912707, ovsik (Hr), Domac, R., 19944, stoklasa (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Place of publishing: Fl. Germ. 353 (1806)

Taxon author(s) 1. Heinrich Adolph Schrader

Synonyms: Bromus gaudinii Roem. et Schult., sinonim (s), Syst. Veg. 2: 632 (1817) , Bromus multiflorus Host, nomen illegitimum (n. illeg.), Icon. Descr. Gram. Austriac. 1: 10 (1801) non Weigel 1772, nec Sm. 1800 , Bromus pratensis Ehrh. ex Hoffm., nomen illegitimum (n. illeg.), Deutschl. Fl., ed. 2, 2: 52 (1800) non Lam. 1785 , Bromus racemosus ssp. commutatus (Schrad.) Tourlet, sinonim (s), Cat. Pl. Vasc. Indre-et-Loire: 588 (1908) , Bromus secalinus ssp. commutatus Lloret, sinonim (s), Collect. Bot. (Barcelona) 22: 151 (1993) , Bromus simplex Gaudin, sinonim (s), Agrost. Helv. 1: 236 (1811) , Serrafalcus commutatus (Schrad.) Bab., sinonim (s), Man. Brit. Bot., ed. 1: 374. 1843

Common names: zamijenjeni ovsik (Hr), Nikolić, T., 201912707, zamijenjeni ovsik (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.