Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Bromus diandrus Roth

Order: Poales Small

Family: Poaceae (trave (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Bromus (ovsik (Hr), Nikolić, T., 201912707, ovsik (Hr), Domac, R., 19944, stoklasa (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Place of publishing: Bot. Abh. 44 (1787)

Taxon author(s) 1. Albrecht Wilhelm Roth

Synonyms: Anisantha diandra (Roth) Tutin, sinonim (s), A. R. Clapham, Tutin & E. F. Warb., Fl. Brit. Isles, ed. 2: 1149. 1962 , Bromus gussonei Parl., sinonim (s), Pl. Nov.: 66. 1842

Common names: dvoprašnički ovsik (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.