Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Bromus erectus Huds.

Order: Poales Small

Family: Poaceae (trave (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Bromus (ovsik (Hr), Nikolić, T., 201912707, ovsik (Hr), Domac, R., 19944, stoklasa (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Place of publishing: Fl. Angl. 39 (1762)

Taxon author(s) 1. William Hudson

Synonyms: Bromopsis erecta (Huds.) Fourr., sinonim (s), Ann. Soc. Linn. Lyon, sér. 2, 17: 187 (1869) , Bromus agrestis All., sinonim (s), Fl. Pedem. 2: 249 (1785) , Bromus angustifolius Schrank, sinonim (s), Baier. Fl.: 366 (1789) , Bromus erectus ssp. erectus, sinonim (s) , Bromus erectus ssp. longiflorus (Willd. ex Spreng.) Asch. et Graebn., sinonim (s), Syn. Mitteleur. Fl. 2: 588 (1901) , Bromus longiflorus Willd. ex Spreng., sinonim (s), Pugill 2: 23 (1815) , Bromus pratensis Lam., sinonim (s), Encycl. 1: 468 (1785)

Common names: uspravni ovsik (Hr), Nikolić, T., 201912707, stoklasa uspravna (Hr), Kvakan, P., 19527738

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.