Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Bromus hordeaceus L.

Order: Poales Small

Family: Poaceae (trave (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Bromus (ovsik (Hr), Nikolić, T., 201912707, ovsik (Hr), Domac, R., 19944, stoklasa (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Place of publishing: Sp. Pl. 77 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Bromus affinis Dumort., sinonim (s), Obs. Gram. Fl. Belg.: 118 (1824) , Bromus hordeaceus ssp. mollis (L.) Hyl., sinonim (s), Uppsala Univ. Arsskr. 7: 84 (1945) , Bromus mollis L., sinonim (s), L., Sp. Pl., ed. 2, 1. 1762. , Serrafalcus mollis (L.) Parl., sinonim (s), Parl., Rar. Pl. Sicilia 2. 1840.

Common names: mekani ovsik (Hr), Nikolić, T., 201912707, stoklasa meka (Hr), Kvakan, P., 19527738, trava klasača (Hr), Kvakan, P., 19527738

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.