Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Bromus inermis Leyss.

Order: Poales Small

Family: Poaceae (trave (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Bromus (ovsik (Hr), Nikolić, T., 201912707, ovsik (Hr), Domac, R., 19944, stoklasa (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Place of publishing: Fl. Hal. 16 (1761)

Taxon author(s) 1. Friedrich Wilhelm von,Friedrich Wilhelm von Leysser,Leyser

Synonyms: Bromopsis inermis (Leyss.) Holub, sinonim (s), Folia Geobot. Phytotax. 8: 167 (1973) , Bromus inermis var. aristatus Schur, sinonim (s), Enum. Pl. Transsilv.: 805 (1866) , Festuca inermis (Leyss.) DC., sinonim (s), Lam. et DC., Fl. Franç., ed. 3, 3: 49 (1805) , Festuca inermis var. villosus Mert. et W. D. J. Koch, sinonim (s), Röhl., Deutschl. Fl., ed. 3, 1: 675 (1823) , Festuca leysseri Moench, sinonim (s), Enum. Pl. Hass.: 41 (1777) , Festuca speciosa Schreb., sinonim (s), Spicil. Fl. Lips.: 59 (1771)

Common names: tupi ovsik (Hr), Nikolić, T., 201912707, klasača (Hr), Anonymus, 19847744, stoklasa bezosata (Hr), Kvakan, P., 19527738, tupi ovsik (Hr), Domac, R., 19944, Trespe unbegrannte (De), Anonymus, 19847744, awnless brome (En), Anonymus, 19847744, hungarian brome (En), Anonymus, 19847744, smooth brome (En), Anonymus, 19847744, brome (Fr), Anonymus, 19847744

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.