Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Bromus intermedius Guss.

Order: Poales Small

Family: Poaceae (trave (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Bromus (ovsik (Hr), Nikolić, T., 201912707, ovsik (Hr), Domac, R., 19944, stoklasa (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Place of publishing: Fl. Sic. Prod. 1: 114 (1827)

Taxon author(s) 1. Giovanni Gussone

Synonyms: Bromus hordeaceus ssp. divaricatus (Bonnier & Layens) Kerguélen, sinonim (s), Soc. Éch. Pl. Vasc. Bass. Médit. 18: 27. 1981 , Bromus intermedius ssp. divaricatus Bonnier & Layens, sinonim (s), Tabl. Syn. Pl. Vasc. France: 369. 1894 , Bromus lanceolatus ssp. intermedius (Guss.) Lloret, sinonim (s), Collect. Bot. (Barcelona) 22: 151. 1993 , Serrafalcus intermedius (Guss.) Parl., sinonim (s), Parl., Rar. Pl. Sicilia 2. 1940.

Common names: srednji ovsik (Hr), Nikolić, T., 201912707, srednji ovsik (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.