Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Hrvatski i narodni nazivi, nazivi na drugim jezicima
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Bromus japonicus Thunb.

Order: Poales Small

Family: Poaceae (trave (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Bromus (ovsik (Hr), Nikolić, T., 201912707, ovsik (Hr), Domac, R., 19944, stoklasa (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Place of publishing: Fl. Jap. 52 (1784)

Taxon author(s) 1. Carl Peter Thunberg

Synonyms: Bromus agrarius Dumort., sinonim (s), bs. Gram. Fl. Belg.: 118 (1824) , Bromus japonicus ssp. phrygius (Boiss.) Pénzes, sinonim (s), Botanikae Közlemények 33: 117. 1936. , Bromus japonicus subsp. sooi Pénzes, sinonim (s), Botanikae Közlemények 33: 122, f. 10, 10a, 10c, 10d, X. 49a. 1936. , Bromus japonicus var. subsquarrosus (Borbás) Pénzes, sinonim (s) , Bromus kochii C. C. Gmel., sinonim (s), Fl. Bad. 4: 76 (1826) , Bromus patulus Mert. et W. D. J. Koch, sinonim (s), Röhl., Deutschl. Fl., ed. 3, 1: 685 (1823) , Bromus patulus var. velutinus W. D. J. Koch, sinonim (s), Syn. Fl. Germ. Helv.: 821 (1837) , Bromus subsquarrosus Borbás, sinonim (s), (1884) , Bromus vestitus Schrad., sinonim (s), Goett. Anz. Ges. Wiss. 3: 2074 (1822) , Serrafalcus patulus (Mert. & W. D. J. Koch) Parl., sinonim (s), Parl., Fl. Ital. 1. 1848.

Common names: japanski ovsik (Hr), Nikolić, T., 201912707, japanski ovsik (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.