Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Bromus lanceolatus Roth

Order: Poales Small

Family: Poaceae (trave (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Bromus (ovsik (Hr), Nikolić, T., 201912707, ovsik (Hr), Domac, R., 19944, stoklasa (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Place of publishing: Catalecta Bot. 1: 18 (1797)

Taxon author(s) 1. Albrecht Wilhelm Roth

Synonyms: Bromus divaricatus Lois, sinonim (s), J. Bot. (Desvaux) 2: 214. 1809 , Bromus lanceolatus ssp. macrostachys (Desf.) Maire, sinonim (s), Fl. Afrique N. 3: 263. 1955 , Bromus lanceolatus var. lanuginosus (Poir.) Dinsmore, sinonim (s), Dinsmore, Fl. Palest., ed. 2, 2. 1933. , Bromus lanuginosus Poir., sinonim (s), Poir. in Lamarck, Encycl. Suppl. 1. 1811. , Bromus macrostachys Desf., sinonim (s), Desf., Fl. Atlant. 1. 1798. , Bromus macrostachys var. brevispicatus Boiss., sinonim (s), Boiss., Voy. Bot. Espagne 2. 1844. , Serrafalcus macrostachys (Desf.) Parl., sinonim (s), Parl., Fl. Ital. 1850.

Common names: uskolisni ovsik (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious YES

Images
Search data for this taxon in other sources.