Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Bromus racemosus L.

Order: Poales Small

Family: Poaceae (trave (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Bromus (ovsik (Hr), Nikolić, T., 201912707, ovsik (Hr), Domac, R., 19944, stoklasa (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Place of publishing: Sp. Pl. ed. 2: 114 (1762)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Bromus arvensis var. racemosus (L.) Neilr., sinonim (s), Fl. Nied.-Oesterr. 1: 81 (1857) , Bromus mollis var. leiostachys Hartm., sinonim (s), Handb. Skand. Fl., ed. 2: 33 (1832) , Bromus multiflorus Roth, nomen illegitimum (n. illeg.), Tent. Fl. Germ. 1: 47 (1788) non Weigel 1772 , Serrafalcus racemosus (L.) Parl., sinonim (s), Parl., Rar. Pl. Sicilia 2. 1840.

Common names: grozdasti ovsik (Hr), Nikolić, T., 201912707, grozdasti ovsik (Hr), Domac, R., 19944, stoklasa grozdasta (Hr), Kvakan, P., 19527738

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.