Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Bromus ramosus Huds.

Order: Poales Small

Family: Poaceae (trave (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Bromus (ovsik (Hr), Nikolić, T., 201912707, ovsik (Hr), Domac, R., 19944, stoklasa (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Place of publishing: Fl. Angl. 40 (1762)

Taxon author(s) 1. William Hudson

Synonyms: Bromopsis ramosa (Huds.) Holub, sinonim (s), Folia Geobot. Phytotax. 8: 168 (1973) , Bromus asper Murray, sinonim (s), Prodr. Stirp. Gott.: 42 (1770) , Bromus dumetorum Lam., sinonim (s), Fl. Franc. 3: 605 (1779) , Bromus montanus Scop., sinonim (s), Fl. Carniol., ed. 2, 1: 82 (1771) , Bromus nemoralis Huds., sinonim (s), Fl. Angl., ed. 2: 51 (1778) , Bromus ramosus ssp. ramosus, sinonim (s) , Bromus ramosus ssp. serotinus (Beneken) Bech., sinonim (s), Repert. Spec. Nov. Regni Veg. 25: 11 (1928) , Bromus serotinus Beneken, sinonim (s), Bot. Zeitung (Berlin) 3: 724 (1845)

Common names: razgranjeni ovsik (Hr), Nikolić, T., 201912707, razgranjeni ovsik (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.