Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Bromus rigidus Roth

Order: Poales Small

Family: Poaceae (trave (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Bromus (ovsik (Hr), Nikolić, T., 201912707, ovsik (Hr), Domac, R., 19944, stoklasa (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Place of publishing: Bot. Mag. (Zürich) 4(10): 21 (1790)

Taxon author(s) 1. Albrecht Wilhelm Roth

Synonyms: Anisantha rigida (Roth) Hyl., sinonim (s), Uppsala Univ. Arsskr. 7: 32. 1945 , Bromus maximus Desf., sinonim (s), Fl. Atlant. 1: 95, Tab. 26. 1798 , Bromus villosus Forskal, sinonim (s), Fl. Aegypt. Arab.: 23. 1775

Common names: vlasnati ovsik (Hr), Nikolić, T., 201912707, vlasnati ovsik (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.