Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Bromus scoparius L.

Order: Poales Small

Family: Poaceae (trave (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Bromus (ovsik (Hr), Nikolić, T., 201912707, ovsik (Hr), Domac, R., 19944, stoklasa (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Place of publishing: Cent. Pl. 1: 6 (1755)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Bromus cavanillesii Willk, sinonim (s), Willk in Willk. & Lange, Prodr. Fl. Hisp. 1. 1861. , Bromus confertus M. Bieb., sinonim (s), Fl. Taur.-Caucas. 1: 71 71 1808. , Bromus humilis Cav., sinonim (s), Cav., Icon. Descr. 6. 1801. , Bromus rigens L., sinonim (s), L., Mant. Pl. 1. 1767. , Serrafalcus scoparius (L.) Parl., sinonim (s), Parl., Rar. Pl. Sicilia 2. 1840.

Common names: zbijeni ovsik (Hr), Nikolić, T., 201912707, zbijeni ovsik (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.