Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Bromus squarrosus L.

Order: Poales Small

Family: Poaceae (trave (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Bromus (ovsik (Hr), Nikolić, T., 201912707, ovsik (Hr), Domac, R., 19944, stoklasa (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Place of publishing: Sp. Pl. 76 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Bromus megastachys Borbás, sinonim (s), Budap. Körny Növ.: 53 (1879) , Bromus villosus C. C. Gmel., sinonim (s), Fl. Bad. 1: 229 (1805) non Scop. 1772, nec. Forssk. 1775 , Bromus wolgensis Fisch. et Jacq., sinonim (s), Ecl. gram. rar.: 20 (1814) , Serrafalcus squarrosus (L.) Bab., sinonim (s), Bab., Man. Brit. Bot. 1843.

Common names: stršeći ovsik (Hr), Nikolić, T., 201912707, stršeći ovsik (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.