Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Broussonetia papyrifera (L.) Vent.

Order: Rosales Bercht. et J. Presl

Family: Moraceae (dudovi (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Broussonetia (dudovac (Hr), Nikolić, T., 201912707)

Place of publishing: Tabl. Regne Veget. 3: 548 (1799)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Étienne Pierre Ventenat

Synonyms: Morus papyrifera L., bazionim (baz.), L., Sp. Pl. 1753.

Common names: papirni dudovac (Hr), Nikolić, T., 201912707, dudovac (Hr), Šafar, J., 19467745, smokovača (Hr), Horvatić, S., 19541819

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.