Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Lithospermum purpurocaeruleum L.

Order: Boraginales Berchtold et J. Presl

Family: Boraginaceae (oštrolisti (Hr), Horvatić, S., 19541819, porečnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1869142)

Genus: Lithospermum (biserka (Hr), Nikolić, T., 201912707, biserka (Hr), Domac, R., 19944, cviet biserni (Hr), Šulek, B., 18791256, sjeme rečino (Hr), Šulek, B., 18791256, sunčana proha (Hr), Šulek, B., 18791256, vrapčje sjeme (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 132 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Aegonychon purpurocaeruleum (L.) Holub, sinonim (s), Folia Geobot. Phytotax. 8: 165. 1973 , Buglossoides purpurocaerulea (L.) I. M. Johnst., sinonim (s), J. Arnold Arbor. 35: 44 (1954)

Common names: modra biserka (Hr), Nikolić, T., 201912707, bilozrno veće (Hr), Šulek, B., 18791256, biserka crljenomodra (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, jarebičje sime veće (Hr), Šulek, B., 18791256, jarebinje sime (Hr), Šulek, B., 18791256, modra biserka (Hr), Domac, R., 19944, modro vrapčje sjeme (Hr), Domac, R., 19944, sjeme jarebinje (Hr), Šulek, B., 18791256, ulog (Hr), Šulek, B., 18791256, ulog trava (Hr), Šulek, B., 18791256, ulog veći (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.