Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Bunias erucago L.

Order: Brassicales Bromhead

Family: Brassicaceae (krstašice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Bunias (repušac (Hr), Nikolić, T., 201912707, repušac (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 670 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Bunias arvensis Jord., sinonim (s), Jord., Cat. Jard. Dijon 1848. 1848. , Bunias aspera Retz., sinonim (s), Retz., Observ. Bot. 2. 1781. , Bunias brachyptera Jord., sinonim (s), Jord., Diagn. Esp. Nouv. 1864. , Bunias erucago ssp. macroptera (Rchb.) Murb., sinonim (s), Acta Univ. Lund. 27: (5) 166. 1891 , Bunias macroptera Rchb., sinonim (s), Rchb., Fl. Germ. Excurs. 1832. , Bunias tricornis Lange, sinonim (s), Lange in Vidensk. Meddel. Dansk Naturhist. Foren. Kjobenhavn 7. 1865.

Common names: čunjasti repušac (Hr), Nikolić, T., 201912707, čunjasti repušac (Hr), Domac, R., 19944, pakoleć (Hr), Šulek, B., 18791256, repušac hrapava (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, repušac velekrilna (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, repušac verugana (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.