Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Hrvatski i narodni nazivi, nazivi na drugim jezicima
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Adiantum capillus-veneris L.

Order: Polypodiales Link

Family: Adiantaceae (gospini vlasci (Hr), Horvatić, S., 19541819, paprice (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Adiantum (gospin vlas (Hr), Nikolić, T., 201912707, gospin vlasak (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 1096 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Adiantum capillus-veneris L. f. subintegrum Mort. et Paulin, inclusive (incl.) , Adiantum capillus-veneris L. var. visianii Schloss. et Vuk., inclusive (incl.) , Adiantum capillus-veneris var. trifidum (Bolle) H. Christ, sinonim (s), H. Christ in Bull. Acad. Int. Géogr. Bot. 11. 1902. , Adiantum trifidum Willd.; Fee, sinonim (s), Gen. 114. 1850-52; Bolle, Bonpl. 3. 121. 1855. 1850

Common names: gospin vlas (Hr), Nikolić, T., 201912707, divojački vlas (Hr), Šulek, B., 18791256, gospin vlas (Hr), Šulek, B., 18791256, gospin vlasak (Hr), Domac, R., 19944, gospina kosa (Hr), Kušan, F., 19562137, otoka mala (Hr), Visiani, R., 18425573, paprac (Hr), Šulek, B., 18791256, papraca (Hr), Šulek, B., 18791256, papraca mala (Hr), Šulek, B., 18791256, papraca vodena (Hr), Šulek, B., 18791256, papracat vodeni (Hr), Šulek, B., 18791256, paprat mala vodena (Hr), Šulek, B., 18791256, paprat mali (Hr), Visiani, R., 18425573, paprat vodeni (Hr), Visiani, R., 18425573, paprica (Hr), Horvatić, S., 19541819, paprica vodena (Hr), Visiani, R., 18425573, paprut otočki (Hr), Šulek, B., 18791256, prapraca mala (Hr), Šulek, B., 18791256, velkostini vlasi (Hr), Šulek, B., 18791256, venerina kosa (Hr), Pahlow, M., 19897748, vilini vlasi (Hr), Šulek, B., 18791256, vlas zemaljski (Hr), Šulek, B., 18791256, vlas ženski (Hr), Šulek, B., 18791256, ženski las (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.