Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Anogramma leptophylla (L.) Link

Order: Polypodiales Link

Family: Adiantaceae (gospini vlasci (Hr), Horvatić, S., 19541819, paprice (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Anogramma (goliš (Hr), Nikolić, T., 201912707, goliš (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Fil. Sp. 137 (1841)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Johann Heinrich Friedrich Link

Synonyms: Grammitis leptophylla (L.) Sw., sinonim (s), Sw., Syn. Fil. 1806. , Grammitis leptophyllum Sw., sinonim (s) , Gymnogramma leptophylla (L.) Desv., sinonim (s), Desv. in Ges. Naturf. Freunde Berlin Mag. Neuesten Entdeck. Gesammten Naturk. 5. 1811. , Polypodium leptophyllum L., sinonim (s), L., Sp. Pl. 1753.

Common names: tankolisni goliš (Hr), Nikolić, T., 201912707, goliš (Hr), Horvatić, S., 19541819, tankolisni goliš (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.