Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Bupleurum falcatum L.

Order: Apiales Nakai

Family: Apiaceae (štitarke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Bupleurum (zvinčac (Hr), Nikolić, T., 201912707, svinjac (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, zvinčac (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 237 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Bupleurum exaltatum M. Bieb., inclusive (incl.), M. Bieb., Tabl. Prov. Mer Casp. 1798. , Bupleurum olympicum Boiss., inclusive (incl.), Ann. Sci. Nat., Bot. sér. 3, 1: 149. 1844 , Bupleurum parnassicum Halacsy, inclusive (incl.), Consp. Fl. Graec. 1(3): 687. 1901 , Bupleurum rossicum Woronow, inclusive (incl.), Acta Hort. Bot. Acad. Sc., ante Petrop. xliii. 781 (1931). , Bupleurum sibthorpianum Sm., inclusive (incl.), Sm., Fl. Graec. Prodr. 1. 1806. , Bupleurum subfalcatum Schur, sinonim (s), Schur, Enum. Pl. Transsilv. 1866. , Bupleurum woronovii Manden., inclusive (incl.), Bot. Mater. Gerb. Bot. Inst. Komarova Akad. Nauk S.S.S.R. 13: 170. 1950

Common names: srpasti zvinčac (Hr), Nikolić, T., 201912707, srpasti zvinčac (Hr), Domac, R., 19944, svinjac srpasti (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.