Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Bupleurum falcatum L. ssp. cernuum (Ten.) Arcang.

Order: Apiales Nakai

Family: Apiaceae (štitarke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Bupleurum (zvinčac (Hr), Nikolić, T., 201912707, svinjac (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, zvinčac (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Comp. Fl. Ital. ed. 2: 590 (1894)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Bupleurum cernuum Ten., sinonim (s), Ten., Fl. Napol. 3. 1824-1829. , Bupleurum linearifolium DC., sinonim (s), DC., Prodr. 4. 1830.

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.