Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Bupleurum praealtum L.

Order: Apiales Nakai

Family: Apiaceae (štitarke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Bupleurum (zvinčac (Hr), Nikolić, T., 201912707, svinjac (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, zvinčac (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Fl. Monsp. 12 (1756)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Bupleurum junceum L., sinonim (s), Sp. Pl., ed. 2. 1: 343. 1762 , Bupleurum junceum var. wettsteinianum H. Wolff, sinonim (s), H. Wolff in Engler, Pflanzenr. 43. 1910. , Bupleurum praealtum ssp. wettsteinianum (H. Wolff) Hayek, sinonim (s), Repert. Spec. Nov. Regni Veg. Beih. 30: 973. 1927

Common names: visoki zvinčac (Hr), Nikolić, T., 201912707, svinjac sitinolistni (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, visoki zvinčac (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.