Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Bupleurum ranunculoides L.

Order: Apiales Nakai

Family: Apiaceae (štitarke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Bupleurum (zvinčac (Hr), Nikolić, T., 201912707, svinjac (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, zvinčac (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 237 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Bupleurum canalense Wulfen ex Spreng., sinonim (s), Roem. et Schult., Syst. Veg. 6: 371 , Bupleurum gramineum Vill., sinonim (s), Vill., Prosp. Hist. Pl. Dauphiné. 1779. , Bupleurum multinerve DC., sinonim (s), DC. in Mém. Soc. Phys. Genève 4. 1828. , Bupleurum ranunculoides ssp. canalense (Wulfen) Nyman, sinonim (s) , Bupleurum ranunculoides ssp. gramineum (Vill.) Hayek, sinonim (s), Prodr. Fl. Penins. Balcan. 1: 971 (1927) , Bupleurum ranunculoides ssp. ranunculoides, sinonim (s)

Common names: planinski zvinčac (Hr), Nikolić, T., 201912707, svinjac ugljasti (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, žuti planinski zvinčac (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.