Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Cheilanthes persica (Bory) Mett. ex Kuhn

Order: Polypodiales Link

Family: Adiantaceae (gospini vlasci (Hr), Horvatić, S., 19541819, paprice (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Cheilanthes (vodjerak (Hr), Nikolić, T., 201912707, vodjerak (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Bot. Zeit. 26: 234 (1868)

Taxon author(s) 1. Jean Baptiste Georges Genevi`eve Marcellin,Jean Baptiste Georges Genevi`eve Marcellin Bory,Bory de Saint-Vincent2. Georg Heinrich Mettenius3. Friedrich Adalbert Maximilian (`Max') Kuhn

Synonyms: Allosorus persicus (Bory) Christenh., sinonim (s), Willdenowia 42: 284. 2012 , Cheilanthes fimbriata Vis., sinonim (s) , Cheilanthes szovitsii Fischer et C. A. Meyer, sinonim (s), Bull. Soc. Imp. Naturalistes Moscou 11: 241. 1838 , Oeosporangium persicum (Bory.) Vis., sinonim (s) , Polypodium fragrans L., sinonim (s), Sp. Pl.: 1089. 1753

Common names: mirisavi vodjerak (Hr), Nikolić, T., 201912707, iranski vodjerak (Hr), Domac, R., 19944, mirisavi vodjerak (Hr), Horvatić, S., 19541819

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.